Fokus

LAJMI I FUNDIT: Alarm për bombë në aeroportin “Adem Jahari”, në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 09:58 | 28 December 2022

Një alarm për ekzistimin e një bombe në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, në Prishtinë është bërë para pak minutave, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas burimeve të Gazetës Infokus dhe pamjeve të siguruara shihet se është bërë evakuimi i të gjithë pasagjerëve dhe stafit që kanë qenë brenda në aeroport.

Këtë gje e ka konfirmuar edhe zëdhënësja në aeroportin e Prishtinës, Valentina Gara.

-Advertisement-

“Kujtojmë se kemi pranuar një kërcënim për bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuuar dhe janë të sigurt. Ekipet e involvuara në planin emergjent janë duke kryer detyrat e tyre”, ka deklaruar zyrtarja Gara për Infokus./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni pamjet:

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera