Lajme

Lajm i mirë nga Ukraina, konfirmohet edhe nga Ministria e Mbrojtjes Ruse

Autori: Ermirë Berisha 20:23 | 04 October 2022

Forcat ushtarake të Ukrainës kanë rimarrë kontrollin e tyre në rajonet e aneksuara nga presidenti Rus, Vladimir Putin, në vendet e jugut dhe lindjes, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas BBC, trupat ruse kanë filluar të tërhiqen dhe Rusia ka pësuar humbje në rajonin e Kherson të Ukrainës.

Ministria e Mbrojtes Ruse, ka konfirmuar avancimin ukrainas./Gazeta inFokus/

Të tjera