Lajme

Ky është çmimi i derivateve në 24 orët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 09:11 | 15 July 2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin e çmimeve për shitjen e derivatave për 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 74 centë, për benzinë 1 euro e 67 centë, derosa për gasin 78 centë. Këto çmime janë për litër.

Krahasuar me çmimet e ditës së djeshme, benzina është liruar për 1 cent.

Çmimet vlejnë për 24 orët e ardhshme, duke filluar nga ora 10:00.

Të tjera