Lajme

Kush janë Talat Xhaferi e Ziadin Sela? (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 20:38 | 28 April 2017

Talat Xhaferi është shqiptari i parë që është zgjedhur kryetar i Parlamentit të Maqedonisë.

Ndërsa Ziadin Sela, lider i Lëvizjes Reforma në Maqedoni.

Për shkak të zgjedhjes së Xhaferit kryetar Parlamenti, gjendja eskaloi të enjten në Maqedoni, ndërsa nga ky eskalim dhe huliganizmi i shfaqur pësoi me lëndime të rënda, Ziadin Sela.

-Advertisement-

Por, cila është historia e këtyre dy politikanëve shqiptarë – për momentin politikanët më të përfolur në Maqedoni.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera