Lajme

Kurti: Vrasja e Agron Rrahmanit ishte goditje e rëndë për rezistencën e armatosur të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 17:21 | 12 May 2024

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot ka bërë homazhe tek varri i dëshmorit Agron Rrahmani, në 26 vjetorin e rënies.

Ai tha se me vrasjen e Bahri Fazliut, Ilir Konushevcit dhe Agron Rrahmanit, rezistenca e armatosur për çlirimin e Kosovës, mori goditje të rëndë.

“Lavdi dëshmorit Agron Rrahmani, i rënë për lirinë e Kosovës bashkë me shokët dëshmorë, Bahri Fazliun dhe Ilir Konushevcin, tha Kurti.

-Advertisement-

Agron Rrahmani, u vra më 12 maj 1998-të në lagjen e Muhaxherëve në Prishtinë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera