Lajme

Kurti: Shtetet e Bashkuara, aleatja historike e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 14:33 | 19 May 2024

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”.

“Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë po ashtu edhe të rinjtë dhe gratë”, tha ai.

Këtë deklarim i pari i Qeverisë së Kosovës i bëri pas takimit me nënsekretarën amerikane për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen.

-Advertisement-

Sot nënsekretarja amerikane, u takua edhe me presidenten Vjosa Osmani, ku nënshkruan marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera