Lajme

Kurti shpreh keqardhje për plago*sjen e homologut sllovak

Autori: Gazeta inFokus 17:54 | 15 May 2024

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka uruar shërim të shpejtë, homologut të tij sllovak i cili u plagos sot nga një i dyshuar.

Ai thotë se lajmi për plagosjen e Ficos, është tejet shqetësues, ndërsa shprehet se dhuna nuk ka vend në demokraci.

”Një lajm shumë shqetësues nga Sllovakia, raporton se kryeministri Robert Fico është qëlluar. I urojmë shërim të shpejtë dhe të plotë dhe i shprehim mendimet tona familjes së tij dhe popullit të Sllovakisë. Dhuna nuk ka vend në demokraci”.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera