Lajme

Kurti, Blairit: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj, gjatë fjalimit tuaj s’kishte pozitë-opozitë

Autori: Gazeta inFokus 13:54 | 10 June 2024

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blairin.

Kurti tha se ndihet i nderuar me prezencën e Blairit në Kosovë.

“Faleminderit kryeministër Blair. Është nder i madh që të kemi në mesin tonë. Faleminderit për fjalimin e mrekullueshëm në parlament. Për ato minuta sa ju folët, nuk kishte pozitë dhe opozitë”, tha Kurti gjatë takimit me ish-kryeministrin britanik.

-Advertisement-

I pari i Qeverisë shprehu konsideratë të për ish shefin e qeverisë britanike.

“Një mik në ditë të vështira është një mik i vërtetë. I tillë është kryeministri Blair”, tha Kurti.

Zyra e Kryeministrit ndau pamje edhe nga takimi Kurti-Blair.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNICEF-i global boton artikull për rezultatet e partneritetit me Devolli Corporation: U fuqizuan gratë, përfituan familjet

Të tjera