Lajme

Kurti bashkë me Rizvanollin vizitojnë KEK-un në natën e Vitit të Ri

Autori: Gazeta inFokus 20:30 | 31 December 2021

Në natën e ndërrimit të moteve, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe drejtorin e KEK-ut, Nagip Krasniqi, ka vizituar Termocentralin “Kosova B” dhe Termocentralin “Kosova A”.

Kryeministri Kurti takoi punëtorët që po punojnë në termocentrale në natën e ndërrimit të moteve dhe i falënderoi ata dhe menaxhmentin për angazhimin e tyre, veçanërisht në javët e fundit.

“Duke shprehur mirënjohjen për punën e tyre të palodhshme, ai ritheksoi mbështetjen e Qeverisë, për përballjen me krizën energjetike që ka prekur vendet e rajonit dhe Evropën”, thuhet në komunikatën e ZKM-së.

Të tjera