Sport

Kur Joshua bllokoi makinën e goditjeve teksa garonte me yllin e Watforidit (Video)

Autori: Gazeta inFokus 19:37 | 01 May 2017

Anthony Joshua nga mbrëmë, kur mposhti legjendarin Wladimir Klitschko, është kampion absolut në boksin e peshave të rënda në kategoritë IBO, IBF dhe WBA.

Goditjeve të tij nuk mundi t’u bëjë ballë ukrainasi dhe në raundin e 11 u dorëzua, pas disa nokuateve të pësuar nga Joshua.

Por, të mos u përballosh goditjeve të 27-vjeçarit nuk është çudi, ai ka mposhtur edhe  kundërshtarët e tij të mëparshëm me K.O.

Anthony Joshua duke festuar titujt me sulmuesin e Watforidit, Troy Deeney. Foto: Getty Images

Përtej kësaj, boksave të Joshuas, përveç njerëzve, s’mund t’u përballojnë as makinat, njofton Klan Kosova.

Madje as makinat që janë të dizajnuara për t’i goditur dorëzohen para fuqisë së britanikut.

Ja një rast kur ai kishte bllokuar një makinë e bërë posaçëm për ta goditur, ndërsa Joshua ishte duke garuar me shokun e tij, sulmuesin e Watforidit, Troy Deeney.

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera