Lajme

Kryeministri Kurti për pandeminë: Nuk do të ketë më skena si ato të verës

Autori: Gazeta inFokus 19:42 | 10 November 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë speciale në emisionin “Context” në ATV, ka thënë se nuk do të ketë skena si ato të ditëve të verës, shkruan Gazeta Infokus.

“Nuk do të ketë skena më si ato të verës, sespe tashmë kemi vaksina dhe do të blejmë edhe vaksina të tjera. Arben Vitia sa ishte ministër ka kontraktuar 1.2 milion vaksina në kohën më të shpejtë dhe me çmimin më të lirë. Mirëpo ajo çfarë përbën problem është mos vaksinimi”, ka thënë kryemisnistri Kurti.

Paraqitja e kryeministrit Kurti në një intersvistë është e rrallë prej kur ai ka ardhur në pushtet, për çka edhe është kritikuar mjaftë gajtë kësaj kohe./Gazeta Infokus/

Të tjera