Lajme

Kryeministri Kurti paralajmëron takim mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë

Autori: Gazeta inFokus 16:58 | 25 May 2023

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

I pari i ekzekutivit qeveritar, këtë e bëri të ditur sot, pas përfundimit të mbledhjes së 143-të të qeverisë, ku edhe njoftimin e shoqëroi me një video në facebook.

”Mbledhja e 143-të nga kënde të tjera të kamerës. Ajo e radhës do të jetë në mes të dy qeverive”.

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera