Sport

Krisë tupani midis Stokholmit, shqiptarët festojnë duke kërcyer në valle

Autori: Gazeta inFokus 17:04 | 09 October 2021

Ndeshja mes Suedisë dhe Kosovës i ka ngritë në këmbë mërgimtarët, të cilët jetojnë në Suedi, shkruan Gazeta inFokus.

Ata janë mbledhur jashtëzakonisht shumë dhe po bëhen gati për të hyrë në stadium, për ti dhënë përkrahje kombëtares së Kosovës.

Kur kanë mbetur edhe një orë para fillimi të këtij dueli, tifozët shqiptarë kanë filluar festën, duke krijuar atmosferë fantastike afër stadiumit ku edhe do të luhet ndeshja.

Me të dëgjuar krismat e tupanit shumë tifozë e kanë kapur vallen dhe po kërcejnë së bashku.

Më poshtë keni pamjet e atmosferës në Stokholm./Gazeta inFokus/

Të tjera