Lajme

Kosovarët “e varfër” me 4.1 miliardë euro në banka

Autori: Gazeta inFokus 16:39 | 13 January 2021

Pavarësisht telasheve ekonomike dhe krizës së krijuar nga pandemia e virusit korona, kosovarët kanë rritur kursimet e tyre në banka, shkruan Gazeta Infokus.

Raporti i fundit i Bankës Qendrore të Kosovës tregon se deri në shtator të vitit të kaluar depozitat janë rritur për 10.2 për qind më shumë sesa periudha e njëjtë nga vitit 2019.

Në total 4.1 miliardë euro janë depozituar nga fillimi i vitit deri në nëntor të 2020-s në bankat komerciale./Gazeta Infokus/

Të tjera