Lifestyle

Koronavirusi, India rreh me kamzhik këdo që del nga shtëpia (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 13:53 | 25 March 2020

India nga aplikuar bllokadën më të madhe botërore të shëndetësisë, e cila do të zgjasë 21 ditë, ka bërë të ditur kryeministri Narenda Modi, duke paralajmëruar qytetarët se duhet të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre.

“Për të shpëtuar India dhe çdo qytetar i saj, do të autorizohet ndalesa për të dalë nga shtëpia”, ka shtuar Modi gjatë një fjalimi të transmetuar live.

Ai ka pranuar se tri javët e ardhshme do të jenë një goditje e fuqishme për ekonominë, por që sipas tij vetëm një veprim i tillë mund ta rikthej Indinë drejt normalitetit.

Ata që kanë shkelur urdhrin janë përballur me masa të rrepta, si goditja me kamzhik.

Të tjera