Lajme

Koronavirusi: 62.086 të infektuar, 869 të vdekur në SHBA

Autori: Gazeta inFokus 21:54 | 25 March 2020

Ka arritur në 62.086 numri i të infektuarve në SHBA – ku janë konfirmuar 869 të vdekur, sipas llogaritjes së bërë nga Universiteti “Johns Hopkins”.

Një ditë më parë, në të njëjtën kohë, në SHBA u numëruan 600 vdekje nga COVID-19.

Pjesa më e madhe e vdekjeve janë regjistruar në Nju Jork, epiqendra e re e epidemisë në vend.

SHBA zë vendin e tretë përsa i përket numrit të rasteve të regjistruara, pas Kinës dhe Italisë.

Të tjera