Lajme

Kongresi i jashtëzakonshëm i AKP-së në maj, Erdogan serish lider?

Autori: Gazeta inFokus 15:05 | 27 April 2017

Partia turke në pushtet AKP do të mbajë kongresin e jashtëzakonshëm më 21 maj, në të cilin për lider të saj do të zgjedhë serish presidentin aktual të shtetit Recep Tayyip Erdogan, pas ndryshimeve kushtetuese të cilat i japin atij kompetenca të zgjeruara, transmetojnë mediat turke.

Aktualisht, presidenti nuk duhet të jetë personalitet që anon dhe duhet të jetë apartiak, transmeton AFP.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera