Lajme

Konfiskohen drunj teknikë në Podujevë, dyshohet të jenë të kontrabanduara

Autori: Gazeta inFokus 09:43 | 26 February 2024

Policia e Kosovës gjatë patrullimit më Podujevë kanë hasur në një traktor të braktisur i ngarkuar më shtatë metra katrorë drunj teknik.

Dyshohet se këta drunj të jenë të kontrabanduar.

Është intervistuar një i dyshuar mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa drunjtë janë konfiskuar dhe dërguar në terminalin doganor”, njofton policia.

-Advertisement-

Rasti është në procedurë hetimore.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera