Sport

Komentimi me gjithë shpirt i Ylli Agës për supergolin e Armand Brojës do ua rrëqeth trupin

Autori: Gazeta inFokus 10:06 | 10 October 2021

Shqipëria fitoi 0-1 në Hungari, duke marrë 3 pikë të rëndësishme për Kualifikueset e Botërorit 2022. Emocionet më të mëdha të sfidës padyshim ishin në momentin që tanët shënuan. Ishte pikërisht minuta e 80-të, kur Broja çon peshë zemrat e shqiptarëve.

Menjëherë pasi topi preku rrjetën, emocionet kapluan komentatorin e Supersport, Ylli Aga. Më zërin e ngjirur nga britmat dhe me fjalët që tregonin peshën emocionale, të gjithë e kuptuan një gjë të tillë. Situata zgjati deri në momentin kur kryesori mbylli takimin, sakaq padurimi bëhej edhe më i madh në momentet e shtesës.

“BROJJJJAAAAAAAAAAAAAA. GOOOLLLLLLL. Sërish Armando Broja. I jashtëzakonshëm, fenomenal. E pabesueshme çfarë bën në këto momente” – Dëgjohet teksa thotë ai.

Ndërsa në fund, një nga komentatorët më të mirë thotë: “Fitoreee”.

Të tjera