Sport

Kjo është nota e Xherdan Shaqirit pasi luajti 75 minuta në fitoren e Lyonit ndaj Sparta Prague

Autori: Gazeta inFokus 23:30 | 21 October 2021

Skuadra e Lyonit e ka mposhtur në udhëtim Sparta Praguen me përmbysje rezultati nga 2-0 në 3-4, në duelin e vlefshëm për xhiron e tretë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë takim për 75 minuta luajti edhe futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili pavarësisht që nuk shënoi dhe asistoi, ai bëri një paraqitje fantastike.

Përveç kësaj, Shaqiri u provokua edhe nga tifozët e Sparta Prague, të cilët vendosen një pankartë në stadium, ku Kosovës i referoheshin si pjesë e Serbisë.

Pas përfundimit të këtij ballafaqimi janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqiten në këtë përballje.

Xherdan Shaqiri ishte nder me të dalluarit te skuadra e Lyonit, ku u vlerësua me notën (6.5).

Më poshtë keni notat e të gjithë lojtarëve që patën minuta në këtë takim./Gazeta inFokus/

Të tjera