Lajme

Kjo është lista se për çfarë kanë nevojë qytetarët në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 23:20 | 30 November 2019

Egisa Bejkollari, vullnetare nga Shqipëria ka rifreskuar listën e nevojave elementare të shqipëtarve të prekur nga tërmeti.

Sipas saj, fshati Shetaj ka venë për çadra pasi që janë 30 familje në qiell të hapur.

Më poshtë mund t’i gjeni edhe numrat e kontakteve të këtyre vendeve.

Postimi i plotë:

Po publikoj listën e rifreskuar deri më sot.

Urgjente janë:

1- Vlora ka shumë nevojë për VULLNETARË. (Ushqime dhe veshje ka boll). Kontakti: Marius Seiti +355692510246 (Ina Kasimati)

2- Kamza, kontakti: Fatjon Deda 0698102400

3- Shetaj ka shumë nevojë për çadra. Janë 30 familje në qiell të hapur. Kontakti, Rustem Begaj 0696914672. Le të flasë dikush me ushtrinë dhe të dërgojë çadra në Shetaj!

4- Shkafanë: S’ka kontakt

1- Kombinati është jeshile.

2- Shijaku është jeshil

Ju kujtoj që në kufi ka një fugon Vodafone që po shpërndan numra falas dhe me ofertë për vullnetarët e Kosovës.

Faleminderit të gjithëve.

Të tjera