Sport

Këto janë fjalët e para të Florian Markut pas shpalljes kampion bote në IBF

Autori: Gazeta inFokus 20:11 | 25 September 2021

Boksieri shqiptar, Florian Marku, e ka shkruar historinë, pasi është shpallur kampion bote në kategorinë IBF në pesha të mesme, shkruan Gazeta inFokus.

Marku e ka mposhtur pas 10 rundeve boksierin nga Ukraina, Maxim Podran.

Pas këtij triumfi bokseri nga Lushnja e Shqipërisë ka thënë se e kanë nënvlerësuar shumë.

“Më kanë nënvlerësuar shumë, por ja ku jam sot. Shikoni këtë titull, shikoni kë kam mundur. E kisha të lehtë”, ka thënë Marku.

Meci mes bokserit shqiptar dhe atij ukrainas është zhvilluar në stadiumin ‘Tottenham Hotspur’ në Londër./Gazeta inFokus/

Të tjera