Lajme

Kështu festohej dikur 1 maji në Kosovë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 11:36 | 01 May 2017

Në shumë vende të botës shënohet sot 1 maji, dita e punëtorëve.

Dita e Punës, ose Festa e Punëtorëve, është një festë që festohet më 1 Maj të çdo viti, e cila synon të kujtojë angazhimin e lëvizjeve sindikale dhe vështrimin ekonomik-social të punëtorëve.

Përderisa nëpër botë protestohet, në Kosovë kjo ditë po festohet. Në vazhdim keni një video ku tregohet se si është festuar 1 maji gjatë viteve të kaluara në Gërmi.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera