Fun & Video

Kështu bëhet kjo makiato (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 17:46 | 14 May 2017

Një barist korean krijon kryevepra në miniaturë brenda filxhanëve, duke u bërë një nga artistët e rinj më të njohur në fushën e makiatove.

Kangbin Lee përdor ngjyrues ushqimi për të sjellë në jetë makiatot e tij.

Lee e merr frymëzimin nga filmat, politika apo datat e shënuara. Një makiato artistike mund t’i marrë nga një minutë deri në një orë punë.

Ndërkohë që kjo pajisje do të mbërrijë shumë shpejt në Europë. Makineria quhet Ripples dhe kushton rreth 1300 dollarë. Fotoja juaj në shkumë është ajo që bie më shumë në sy, por kjo pajisje mund të shkruajë edhe fraza në makiaton tuaj.

Qindra pajisje të tilla, që bëjnë makiato me foton tuaj brenda 10 sekondash, janë shitur tashmë në Amerikë, Korenë e Jugut, Kinë, Singapor dhe Izrael.

 

 

Etiketa:
Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera