Fun & Video

Keni shtëpi të vogël? Mendojeni edhe një herë, pasi t’i shihni këto foto

Autori: Gazeta inFokus 16:13 | 11 May 2017

Nëse jeni ankuar për apartamentin tuaj se nuk ka hapësira të bollshme, atëherë çfarë mendimi do të kishit për këto “banesa” në Hong Kong!?

Qiratë tejet të larta kanë shtyrë banorët të përfundojnë në kasolle të vogla, kafaze metalike, dhe shtëpi që janë cilësuar si “arkivole”.

Imazhet tregojnë kushtet degraduese në të cilat jetojnë një numër i madh familjesh në Hong Kong. Me dhjetëra persona përdorin tualete dhe kuzhina të përbashkëta, ndërsa ngjitur me këto ndërtesa ngrihen qiellgërvishtës.

Etiketa:
Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera