Lajme

Kelmendi – Haradinajt: Trego çfarë lidhje kam me Besnik Bislimin

Autori: Islam Morina 21:36 | 27 July 2021

I apostrofuari nga Ramush Haradinaj, si i afërt me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, Feim Kelmendi, është inkuadruar direkt në emisionin “Debat Plus”, ku i ka bërë pyetje Ramush Haradinajt se cila është lidhja e tij me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërkaq Haradinaj i ka kthyer përgjigje atij, duke i thënë se ai nuk është parë me asnjë politikan tjetër, por vetëm me zëvendëskryeministrin Bislimi dhe se sipas VV-së vetëm familjarët e tyre po dalin ekspertë të mirë.

“Fakti që u pa me të do të thotë shumë, sepse ai nuk u pa as në përkrahje të Kadri veselit as të Ramush Haradinajt. Po del që të afërmit e qeveritarëve të VV-së janë profesionistët më të mirë në këtë vend”, ka thënë Haraninaj duke iu përgjigjur Feim Kelmendit.

Kujtojmë se Kerlmendi është parë në një foto me Besnik Bislimin, me ç’rast pas ardhjes në pushet të Vetëvendosjes është emëruar në si njeriu kryesor për financa nga Bordin e Telekomit./Gazeta Infokus/

Të tjera