Sport

Karton i kuq në gjysmëfinalen mes Italisë dhe Spanjës

Autori: Gazeta inFokus 21:36 | 06 October 2021

Italia dhe Spanja po luajnë aktualisht në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘San Siro’ në Milano, kombëtarja e Italisë ka mbetur me një lojtar me pak në fushë.

Kjo pasi mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, u përjashtua nga loja me karton të kuq, pas dy të verdhëve.

Kur po zhvillohet minuta e 45’ e ndeshjes, Spanja është duke fituar me rezultat minimal 1-0, me golin e realizuar nga Ferran Torres në minutën e 17’./Gazeta inFokus/

Të tjera