Lajme

Kaq po presin qytetarët në pikat kufitare

Autori: Gazeta inFokus 09:54 | 04 August 2022

Ardhja dhe shkuarja e bashkatdhetarëve ka bërë që në disa pika kufitare të krijohen pritje këto ditë, shkruan Gazeta Infokus.

Megjithatë, në shumicën e pikave kufitarë gjendja është e qetë.

Duke përjashtuar kështu pikat kufitare tek Dheu i Bardhë dhe në Merdarë.

Sipas Qendrës Kufitare për Menaxhim Kufitar tek Dheu i Bardhë për dalje po pritet nga një orë e gjysmë deri në një orë e 40 minuta, derisa për hyrje pritjet janë pesë deri në dhjetë minuta.

Ndërkaq, në Merdarë pritjet për dalje janë nga një orë e 20 minuta deri në një orë e gjysmë, kurse për të hyrë në këtë pikë kufitare qytetarët po presin pesë deri në dhjetë minuta.

E kolonat në dalje të këtyre dy pikave kufitarë shkojnë deri në 1 mijë metra./Gazeta Infokus/

Të tjera