Lajme

Kaq persona kanë vdekur si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit

Autori: Gazeta inFokus 15:04 | 19 November 2020

IKSHPK-ja ka njoftuar se 14 persona kanë vdekur shkak i virusit Covid-19 në 24 orët e fundit, shkruan Gazeta inFokus.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 3 raste (87, 78, 56 vjeç), Fushë-Kosovë 2 raste (69, 51 vjeç), Prishtinë 2 raste (77, 73 vjeç), Gjilan 1 rast (77 vjeç), Kamenicë 1 rast (87 vjeç), Mitrovicë 1 rast (73 vjeç), Podujevë 1 rast (85 vjeç), Rahovec 1 rast (70 vjeç), Shtime 1 rast (61 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (71 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./Gazeta inFokus/

Të tjera