Fun & Video

A ju kujtohet djali 2 vjeçar që i pinte mga 40 cigare në ditë, ai sot është bërë burrë (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 14:17 | 26 April 2017

Djalë dy vjeçar, i cili u bë i famshëm pasi pinte 40 cigare në ditë tani e ka lënë këtë ves, ka humbur peshën dhe tani është “kampioni” i shkollës së tij fillore.

Aldi Rizal u bë i njohur nga opinioni publik në vitin 2010 pasi u zbulua në një fshat të varfër në Sumatra, Indonezi, duke pirë  40 cigare në ditë, dhe ishte në mbipeshë.

Vetëm dy vjet më vonë djali i vogël arriti të linte duhanin me ndihmën e qeverisë indoneziane duke siguruar rehabilitim të veçantë dhe kështu ai zëvendësoi varësinë e tij të pirjes së duhanit me ushqim të shëndetshëm.

-Advertisement-

Tani, nëntë vjeç, Aldi nuk pi më cigare dhe po ëshët pari në mësime në shkollën e tij.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera