Sport

Ja sa shikues do të jenë të pranishëm në meçin mes Krasniqit e Boselit

Autori: Gazeta inFokus 23:25 | 09 October 2021

Boksieri me prejardhje nga Kosova, Haxhi Krasniqi, do të përballet sonte me boksierin gjerman, Dominic Bosel, për ta mbrojtur titullin e kampionit të botës në peshat gjysmë të rënda, shkruan Gazeta inFokus.

Ky meç pritet të nisë rreth orës 23:55 dhe do të zhvillohet në palestrën “Getec Arena” në Magdeburg të Gjermanisë.

Të pranishëm në palestër do të jenë rreth 5 mijë shikues, pasi nuk lejohet më shumë për shkak të masave anti-covid.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo risi nga ky meç, i cili pritet të jetë mjaftë interesant./Gazeta inFokus/

Të tjera