Lifestyle

Ja edhe sa ditë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit

Autori: Gazeta inFokus 11:17 | 08 February 2024

Muaji i shenjët i ramazanit dhe agjërimi është një nga shtyllat e Islamit dhe zgjatë nga agimi deri në perëndimin e diellit.

Muaji i Ramazanit sipas kalendarit pritet të fillojë me 11 Mars.

Pra na ndajnë edhe një muaj e katër ditë nga muaji i shenjët.

-Advertisement-

Ramazani konsiderohet si periudhë reflektimi ku trupi dhe shpirti pastrohen nga negativiteti, dhe mbushen me mirësi dhe devotshmëri

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera