Sport

Ismet Munishi vjen me një thënie motivuese, ja çfarë shkruan në facebook

Autori: Gazeta inFokus 20:00 | 27 September 2021

Ismet Munishi e dëshmoi edhe një herë se është trajneri më karizmatik në futbollin kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Tekniku prishtinas bëri një festim të veçantë pasi me Gjilanin e fitoi derbin ndaj Dritës me rezultat 2-0.

Ai përmes gjesteve dhe fjalëve tha se është ‘baba’ i futbollit kosovar, kurse pas ndeshjes deklaroi se është Jose Mourinho për Superligën e Kosovës.

Kur kanë kaluar një ditë pas derbit, Munishi ka postuar në facebook një thënie motivuese që lidhet me triumfin ndaj Dritës.

“Askujt nuk i intereson historia jote derisa të fitosh, prandaj fito”, shkruajti Munishi.

Pas këtij postimi një fans i tij e pyeti Munishin se a ishte thënie e tij, kurse tekniku prishtinas menjëherë i’u përgjigj duke treguar se thënia ishte e huazuar./Gazeta inFokus/

Të tjera