Lajme

Ismaili: Kurti le ta bëjë atë që e proklamoi qe 15 vjet, ne s’e kemi për ngutë, por qytetarët

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 28 September 2022

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, në “Pressing” të T7, ka folur për zgjedhjet nacionale.

Para se të fliste për pozicionin e PDK-së në Prishtinë dhe në Kosovë, Ismaili “shpreson” që të mos mbahen menjëherë zgjedhjet nacionale, në “kuptimin që nuk kemi ndonjë dëshirë t’ia marrim pushtetin Albin Kurtit”.

“Ta ngrehi paralelin në Prishtinë dhe garën nacionale që do të jetë, kurdo që të jetë ajo, shpresoj që do të jetë menjëherë, në kuptimin që nuk kemi ndonjë dëshirë t’ia marrim pushtetin Albin Kurtit… Atë që e ka proklamu për 15 vite që mund ta bëjë, le ta bëjë, pra ne nuk kemi asnjë lloj ngutie. Ngutinë e vetme ai e sheh sot nga qytetarët”, tha ai.

Të tjera