Rozë

Ishte 8-vjeç kur luajti në film, kaq shumë ka ndryshuar Ova e “Lingo Lingo”

Autori: Gazeta inFokus 15:57 | 13 February 2024

Të gjithë ata që kanë parë filmin “Mrekullia në qelinë 7” emocionohen kur shohin imazhin e kësaj vogëlusheje. Dhe në Shqipëri ky prodhim turkpati një impakt të madh.

Aktorja Nisa Sofiya Aksongur luan rolin e Ova, vajza e babait me aftësi të kufizuara mendore.

Nisa Sofiya Aksongur i impresionoi të gjithë me aktrimin e saj e gjithashtu rrëmbeu vëmendjen edhe të regjisorëve turkë të cilët e kanë vlerësuar si njërën prej aktoreve më të talentuara të moshës së saj.

-Advertisement-

Kështu ajo ka zënë vend që fëmijë në kinematografinë turke, që është mjaft e zgjeruar.

Ajo ishte 8 vjeç kur luajti në “Mrekullia në qelinë 7”, dhe për 5 vite ajo ka ndryshuar dhe është rritur shumë, siç e shihni në foto.

“Ova” vazhdon të jetë aktive dhe të marrë vazhdimisht role të ndryshme në kinematografinë turk.

Vizitoni kanalin tonë në Youtube:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
KosovaMed përmbyll vitin me sukses – dhuron donacione për QKMF-në e Junikut

Të tjera