Sport

Isco mbetet një lider te Spanja

Autori: Gazeta inFokus 00:36 | 25 March 2018

Zinedine Zidane ka një ekip në mendje me të cilën ai do të mundohet të fitojë sërish Ligën e Kampionëve, por Isco nuk pritet të jetë në formacionin startues të Real Madridit, shkruan infokusi,

Megjithatë ai mbetet një lider me kombëtaren spanjolle kjo ishte shumë e qartë në paraqitjen e tij në miqësoren e së premtës kundër Gjermanisë në Dusseldorf.

Ai është një nga yjet më të besueshëm të trajnerit Julen Lopetegui që nga fillimi i kualifikimeve për Kupën e Botës 2018.

-Advertisement-

Në minutën e dytë të lojës, Isco tregoi urinë e tij të ketë sukses, duke pranuar një top të lirshëm me energji të pabesueshme, duke treguar vlerën e tij për ekipin.

Prej atij momenti,  Isco ishte fantastikë duke shkëmbyer pasime të mençura për Andres Iniesta dhe David Silva dhe si pasoj e kësaj mesfushorët e kombëtares gjermane nuk mund të gjenin fotmulën për ta ndaluar atë.

Sami Khedira u detyrua të ndërhyjë disa herë në mënyrë të palejuar, si dhe ishte në disa raste në pozitë të pakëndshme. Ndeshja e së premtës tregoi se Isco është duke luajtur sërish futboll të mirë dhe të sigurtë,

Këto paraqitje janë një rrugë e drejt për të ndihmuar një lojtar në një moment të vështirë.  Tani Isco mund të kthehet në kryeqytet me një qëllim të vetëm të fitojë besimin e Zidane dhe performanca e tij kundër Gjermanisë me siguri tregoi se ai nuk duhet të mbetet jashtë skuadrës startuese te Real Madridi. /infokusi.com.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera