Lajme

Isa Mustafa flet për letrën e dërguar nga VV’ja

Autori: Gazeta inFokus 16:09 | 16 January 2020

I pari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklarua se nuk e konsideron zyrtare letrën e dërguar nga Vetëvendosje, si përgjigje për ofertën e fundit.

Ai tha se është në kontakt me liderin e VV-së, Albin Kurti dhe se sipas tij kjo letër e dërguar nukë shtë zyrtare.

“Shohim,nuk është letër zyrtare dhe është përgjigje zyrtare është një letër në cilësinë të cilat nuk janë anë shumë zyrtare por ajo që mund të them është se jemi të interesuar të përmbyllim ëktë proces, jemi të interesuar për të bërë marrëveshje për të themeluar institucionet dhe mos të vazhdohet akoma kjo agoni e institucioneve.

Për këtë do të mundohemi të punojmë maksimalisht dhe kërkoj që edhe Vetëvendsoje si partner i mundshëm të jap kontributin e saj.

Unë gjithmonë shkruhem me Kurtin dhe komunikojmë lidhur me mbajtjen e takimeve, por s’mudn të diskutojëm se si mund të komunikojnë”, tha Mustafa.

 

Të tjera