Sport

Interi dhe Inzaghi arrijnë marrëveshje, ja sa do të përfitojë italiani

Autori: Gazeta inFokus 10:59 | 09 July 2024

Interi dhe trajneri Simone Inzaghi raportohet se tashmë kanë arritur marrëveshje për kontratën e re.

Skuadra ‘Nerazure’ nën drejtimin e strategut italian, fitojë titullin e kamponit në Serie A sezonin e fundit.

Sipas medieve italiane, Inzaghi do të jetë në krye të Interi deri në verën e vitit 2026, derisa paga e teknikut italian do të jetë 6.5 milionë euro.

-Advertisement-

Inzaghi thuhet se do të përfitojë edhe një bonos në vlerë 2 milionë euro në rast se Interi sërish fiton titullin e kampionit në Itali.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera