Sport

Inter i ofron rritje page Calhanoglu-s

Autori: Gazeta inFokus 11:36 | 02 February 2023

Interi po punon për rinovimin e Hakan Calhanoglu, me kontratën e turkut që skadon në vitin 2024.

Siç raportohet nga mediet italiane, klubi “zikaltër” ka thirrur lojtarin që të nisin nga puna pas ndeshjes së Champions League kundër Porto.

Inter mësohet se do t’i ofrojë Calhanoglu zgjatje me dy vite të kontratës dhe një shtim të pagës, krahasuar me 5 milionë neto që merr tani.

Etiketa:
Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera