Rozë

A ia shkaktoi marihuana problemet mendore Kanye West?

Autori: Gazeta inFokus 08:44 | 04 August 2017

Çështja ligjore me kompaninë e sigurimeve të turneut të Kanye West ka nxjerr detaje të reja lidhur me shëndetin mendor të reperit një vit më parë.

Kompania “Lloyd’s of London” thotë se marijuana mund të ketë shkaktuar problemin mendor vitin e kaluar.

Reperi ka paditur kompaninë e sigurimit se ka refuzuar ti paguajën atij dëmin pasi u detyrua të anulojë koncertet në nëntor.

-Advertisement-

Sipas dokumenteve ligjore të Lloyd’s marijuana ka shkaktuar këtë problem, në një përpjekje për të zhvlerësuar kërkesën e Kanye.

Ai ka kërkuar një dëmshpërblim prej 10 milionë dollarësh, duke thënë se kompania nuk ia ka paguar ende dhe që sipas tij, as nuk ka treguar shenja se do të paguajë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera