Lajme

Hoti nënshkruan vendimin për emërimin e Drejtorit të ri të Policisë

Autori: Gazeta inFokus 16:21 | 14 January 2021

Avdullah Hoti ka nënshkruar sot vendimin për emërimin e Samedin Mehmetit si Drejtor i Përgjithshëm të Policisë së Kosovës.

Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Kryeministrit, shkruan Gazeta inFokus.

“Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, në bazë të rekomandimeve të Qeverisë dhe duke u bazuar në Raportin e Komisionit për Emërime të Larta në Polici, e ka nënshkruar sot vendimin për emërimin e z. Samedin Mehmeti, Drejtor të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës”, thuhet në komunikatë./Gazeta inFokus/

Të tjera