Sport

Holanda vuan por e nis me fitore, përmbys Poloninë në fund

Autori: Gazeta inFokus 17:03 | 16 June 2024

Holanda ka marrë 3 pikët e para të këtij Europiani, duke arritur të mposhtë Poloninë me rezultatin përfundimtar 2-1.

Holandezët e filluan keq sfidën, teksa polakët arritën të shënojnë që në minutën e 16-të me Buksan.

Të besuarit e Ronald Kuman tentuan disa herë të gjejnë baraspeshën, dhe arritën ta bënin diçka të tillë me Gakpon në minutën e 29-të.

-Advertisement-

Në pjesën e dytë, Polonia arriti të mbrohej mirë dhe holandezët nuk po gjenin më hapësira.

Kjo gjë vazhdoi deri në minutën e 83-të, teksa zëvendësimi i artë i Kumanit, Veghorst prek topin e parë të takimit dhe e çon në rrjetë, duke shënuar edhe golin e fitores.

Holanda ndeshjen e radhës do ta zhvillojë kundër Francës me 21 qershor, ndërsa Polonia e ka me Austrinë në po atë datë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera