Sport

Hendboll/ Kosova zhvillon sot ndeshjen vendimtare ndaj Greqisë

Autori: Gazeta inFokus 12:09 | 05 January 2022

Me synimin për të arritur në raundin e dytë të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror 2023, Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll e zhvillon ndeshjen vendimtare kundër Greqisë.

Një fitore eventuale ndaj grekëve në Prishtinë do ta bënte shumë më të lehtë rrugën e “Daradanëve” për ra arritur këtë objektiv të madh, transmeton KosovaPress.

Momentalisht, Kosova renditet e fundit në grup me vetëm një pikë nga dy ndeshjet e zhvilluara, aq sa ka edhe Belgjika.

Rivali i sotëm, Greqia e kryeson grupin mw katër pikë, kurse Turqia është e dyta me dy pikë.

Ndeshja fillon nga ora 19:15 dhe zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Priahtinë.

Pak ditë para kësqj ndeshje, trakneri Bujae Qerimi tha për KosovaPress se ndihet shumë optimiatë për rezultat pozitivë ndaj Greqisë sepse lojtarët janë përgatitur ahumë mirë për këtë balmfaqim si dhe shtoi se ata synojnë që të kualifikohen tutje në këtë garë nga vendi i parë apo i dytë.

Të tjera