Lajme

Haradinaj kandidat i koalicionit PDK-AAK-NISMA për kryeministër

Autori: Gazeta inFokus 00:05 | 17 May 2017

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, pritet të jetë kandidat i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA për kryeministër.

Burime të ‘Indeksonline’, bëjnë me dije se marrëveshja është arritur për këtë dhe për pak minuta lista do të dërgohet në  KQZ.

Ndërsa mësohet se bartësi i listës do të jetë, Kadri Veseli.

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera