Lajme

Haradinaj: Aleanca po kthehet në adresën kryesore për qytetarët e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 13:38 | 23 April 2023

Pas vizitës disa ditore në Austri, kreu i AAK-së Ramush Haradinaj, ka udhëtuar për në Regensburg të Gjermanisë.

Në një njoftim të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, bëhet e ditur se sot Haradinaj bashkë me deputetë dhe anëtarë të kryesisë në ora 15:00 do të zhvillojë takim me bashkatdhetarët që jetojnë në rrethinën e Regensburgut.

“Konsolidimi i AAK-së në diasporë është tregues që Aleanca po kthehet në adresën kryesore për qytetarët e Kosovës dhe agjendën shtetformuese”, thuhet në njoftimin të faqes zyrtare të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

-Advertisement-

Njoftimi i plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera