Kuzhina

Gurabija me kakao dhe kokos

Autori: Gazeta inFokus 15:35 | 16 May 2017

Përbërësit

2 gota miell
2 vezë
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
gjysme gote sheqer
gjysme gote vaj vegjetal
2 luge te gjelles kakao
gjysme luge te çajit kripë
PER TA LYER
sheqer pluhur
kokos

Hapat

1
Të gjithë përbërësit i hedhim në një enë dhe I përziejmë mirë.

2
Glazurën e përgaditur e vendosim në folje streç, pas foljes e vendosim ne frigorifer, për 3-4.

3
Pastaj e marrim nga frigoriferi dhe e ndajmë në pjesë të vogla, I zhytim në kokos ose sheqer pluhur dhe I rendisim në letrën e pjekjës.

4
Për 15 minuta në temperaturë 175 gradë celsius i pjekim.

5
Ju bëftë mirë!

Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera