Sport

Guardiola: Liverpool, favorit për të fituar titullin!

Autori: Gazeta inFokus 12:30 | 01 April 2024

Pas barazimit pa gola ndaj Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola zbulon favoritin për të fituar titullin e Premier League këtë sezon sipas tij,

Në prononcimin e dhënë për mediet pas këtij takimi, Guardiola u shpreh se kryesuesit e renditjes janë gjithmonë favoritët për të fituar titullin.

“Gjithmonë kush është i pari është favorit, i dyti është Arsenali dhe ne jemi të tretët”-deklaroi Pep Guardiola.

-Advertisement-

Momentalisht, Liverpool kryeson me 67 pikë, Arsenal renditet në vend të dytë me 65 pikë, teksa Manchester City në vend të tretë me 64 pikë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera