Sport

Guardiola deklarohet para ndeshjes me PSG-në, ka disa fjalë edhe për Lionel Messin

Autori: Gazeta inFokus 17:45 | 27 September 2021

Trajneri i skuadrës së Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur në konferencë për media para super ndeshjes me PSG-në, shkruan Gazeta inFokus.

Guardiola është pyetur nga gazetarët për Lionel Messin, i cili tashmë luan për skuadrën francez.

Tekniku spanjoll ka thënë se nuk ka nevojë të flas për Messin, por ka shtuar se shpreson që argjentinasi të luaj.

“Ne jemi me fat që e shohim atë tash e 15 vite. Nuk kam nevojë të flas për të, apo ta përshkruaj atë. Shpresoj që ai të luajë nesër, për të mirën e lojës”, tha fillimisht Pep Guardiola.

Me pas ai foli edhe për skuadrën e PSG-së, ku theksoi se janë garues të mëdhenj.

”Sezonin e kaluar ne e mposhtnim PSG. Ata ishin skuadër fantastike dhe ishte ndeshje e ngushtë, dhe tani ata kanë Messin. Janë garues të mëdhenj. Është ndeshje e re, është faza e grupeve, është më ndryshe. Do të shohim”, theksoi tutje spanjolli.

Ndeshja mes PSG-së dhe Manchester Cityt zhvillohet të martën mbrëma nga ora 21:00 në stadiumin ‘Parc des Princes’.

Kjo ndeshje luhet në kuadër të xhiros së dytë të fazës të grupeve në Ligën e Kampionëve./Gazeta inFokus/

Të tjera