Autori: Gazeta inFokus 15:39 | 11 October 2017

Prishtina – Vëllaznimi, Trepça ’89 – Besa dhe  Drenica – Vllaznia (P), janë duelet që zhvillohen sot.

LIVE

Prishtina – Vëllaznimi 0-0

60′ Iniciativë e Prishtinës por nuk po arrin depërtimin deri tek goli. Vëllaznimi po mbrohet mirë!
46′ Nis pjesa e dytë!

Mbyllet pjesa e parë!
38′ Mankenda realizon gol, por ai anulohet me pretekstin se ishte në pozitë jashtë loje!
20′ Paolo Ivani gjuan për mrekulli në tentim parabol, por pa sukses!
25′ Vijnë Kuqezinjtë e Jakovës dhe Plisat, ndeshja tani bëhet më atmosferike.
17′ Pefqeli gjuan me kokë vetëm jashtë portës.
11′ Gjuan fuqishëm Fetahaj i Prishtinës, gjuajtja e tij bllokohet nga mbrojtja e Vëllaznimit!
-Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Bekaj, Maxhuni, Bashiru, Miftaraj, Dallku, Curri, Pevqeli, Boshnjaku, Fetahaj, Bozovic, Mankenda. Kryetrajner: Mirel Josa.

Vëllaznimi: Muhaxhiri, Bardhoku, Dragusha, Rudi, Sahiti, Morina, K.Gashi, E.Gashi, Zeneli, Ivani, Rugova. Kryetrajner: Ismet Munishi.

Gjyqtarë: M.Bejtullahu, B.Morina, A.Ejupi, S.Isufi

Trepça ’89 – Besa 3-0

78′ GOOOL! Më në fund shënon Hasani, 3-0 për Trepçën ’89
73′ GOOOOL! Johnn me gjuajtje precize dhe 2-0 për Trepçën ’89
68′ Edhe Otto Johnn gjuan jashtë.
65′ Muja vetëm me portierin Haxhiaj, gjuan drejt në të! Sa raste ka humbur Trepça ’89 sot.
56′ Kasapi gjuan për mrekulli nga ndërpreja, pret me mund Hajdini.
55′ E katërta shtyllë e goditur nga Florent Hasani, e pabesueshme por e vërtetë.
50′ Hasani godet shtyllen sërish, e pabesueshme!

45′ GOOOL! Super Oto John kalon Trepçën 89 në epërsi me super-gol
44′ Florent Hasani me rastin më të mirë në ndeshje deri më tani. Gjuajtja e tij ndalet nga pingulja. Mungon vetëm goli, dominim komplet i mitrovicasve!
38′ Hasani nuk kordinohet mirë me goditjen e tij, gjuan vetëm jashtë portës.
30′ Edhe njëherë tjetër shpëtimtar Haxhijaj, derisa pret goditjen e Brojës.
28′ Hasani gjuan nga largësia pret Haxhijaj.
21′ Çfarë rasti huq ky Hasan Hyseni i Trepçës ’89, i vetëm me portier gjuan jasht portës dhe nuk kalon ekipin e tij në epërsi.

Trepça ’89: Hajdini, Islami, Potoku, Izmaku, Ladrovci, Broja, Mustafa, Jashari, Hasani, Hyseni, John

Besa: Haxhijaj, Papuqi ,Milloshoviq, Kuqi, Rexha, Sheqerolli, Gashi, Kasapi, Qorolli, Hoxha, Merlaku.

Gjyqtarët: V.Kastrati, E.Hysni, M.Berisha, Sh.Murtzi

Drenica – Vllaznia (P) 1-0

67’ Super rast. Shkëlzen Lushtaku kishte rast ideal për ta ngritur rezultatin, por gjuan mbi portë.

28′ Goool. Visar Berisha ka realizuar golin e parë në ndeshje, duke kaluar vendasit në epërsi, 1-0.

Drenica: Neziri, Hamiti, Bejta, Lushtaku, Haxhaj, Thaqi, Muça Berisha, Tahiri, Zabërgja, Osmani. Kryetrajner: Bekim Shotani.

Vllaznia (P): Bajrami, Syla, Hashani, Kaqiku, Rexhepi, Kastrati, Thaqi, Bruti, Behluli, Maliqi, Salihu. Kryetrajner: Betim Sylejmani.

Gjyqtarët: G.Shala, V.Kelmendi, F.Abrashi, B.Batalli.