Lajme

Gjenden mbetje mortore në Pogragjë të Gjilanit

Autori: Gazeta inFokus 17:00 | 28 March 2023

Disa mbetje mortore janë gjetur në fshatin Pogragjë të Gjilanit.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së hënë.

Kjo u konfirmua për Klankosova.tv edhe nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Valon Osmani.

“Janë bërë ekzaminimet dhe më pas pjesët që u gjetën janë tërhequr nga Forenzika për të vazhduar me veprimet e tjera. Me t’u përfunduar procedurat në lokacionin ku u gjetën mbetjet është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar që të ndërmerren hapat e nevojshme hetimore” tha Osmani.

42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera